6 týmů fotbalového mistrovství světa v Brazílii spoléhá na nás

Některé týmy se v Brazílii během fotbalového mistrovství světa mohou cítit jako doma. A z velké části má na tom zásluhu DHL Freight a jeho tým specialistů z oddělení Veletrhů a výstav (DHL Trade Fairs & Events = TFE). Ten ve spolupráci s divizemi DHL Global Forwarding a DHL Express, zajistil kompletní logistické služby související s účastí na mistrovství světa pro 6 národních týmů z různých koutů zeměkoule.

A nejednalo se jen o přepravu klasických fotbalových pomůcek, jako jsou kopačky, míče, tréninkové pomůcky anebo masážní stoly. Tisíce mil do Ria se vezly různé osobní věci hráčů, na přání týmových šéfkuchařů pak různé potraviny. A to vše proto, aby se hráči během někdy i několikatýdenního pobytu cítili opravdu jako doma.

Patrick Dexheimer, vedoucí týmu specialistů DHL na logistické zajištění sportovních akcí, k tomu říká: „Ti nejlepší hráči většinou chtějí mít u delších pobytů u sebe věci, na které jsou zvyklí z domova. K těm nejzajímavějším, co jsme letos do Brazílie přepravovali, patří například biliardové stoly, vlastní kuchyňské nádobí, speciální typ šunky nebo kompletní kryosaunu, která umožňuje pobyt až v mínus 160 °C.“ Dohromady přepravil tým DHL 60 tun materiálu v 7 kontejnerech a 15 leteckých zásilek.

Jednou z nejtěžších fází přípravy k zajištění zmíněných přeprav byla jednání s brazilskými úřady ohledně možností a následného povolení pro import určitých nestandardních produktů. Jednalo se zejména o léky, zdravotnický materiál a čerstvé potraviny, kdy celní úřady striktně vyžadovaly dokumenty týkající se původu a složení přepravovaného zboží.

Ani během šampionátu nemá tým DHL volno. Týmy a jejich vybavení se stěhují mezi městy, stadiony a hotely a až 13. července turnaj skončí finálovým zápasem, bude zase na našich specialistech, aby všechno přepravil zpět do domoviny šesti fotbalových týmů.

Ostrava, 30. 6. 2014

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.