Deutsche Post DHL mobilizuje své zaměstnance k účasti
na Globálním dobrovolnickém dni

Přibližně 100 000 zaměstnanců se zúčastní čtvrtého ročníku Globálního dobrovolnického dne, z toho v Česku osm desítek. Fond „Living Responsibility Fund“ společnosti DHL dlouhodobě podporuje dobrovolnické projekty zaměstnanců.

Více než 100 000 zaměstnanců společnosti Deutsche Post DHL ve 127 zemích celého světa se v uplynulém roce zúčastnilo více než 1 600 komunitních projektů a programů v rámci každoroční koncernové akce s názvem Globální dobrovolnický den. Deutsche Post DHL, největší poštovní a logistická společnost na světě, opět vyzývá zaměstnance, zákazníky a neziskové organizace, aby se zapojili do dobrovolnických projektů v rámci oslav Globálního dobrovolnického dne 2014. Většina aktivit u příležitosti Globálního dobrovolnického dne se uskuteční ve dnech od 4. do 14. září 2014. Během těchto deseti dnů spojí zaměstnanci po celém světě síly s obchodními partnery a neziskovými organizacemi v mnoha regionálních a lokálních projektech, a dají tak najevo svůj aktivní přístup v oblasti sociální odpovědnosti.

V České republice se do projektu zapojí téměř 80 dobrovolníků ze tří divizí DHL. Zaměstnanci DHL Freight se zúčastní pomocných a úklidových prací v zoologických zahradách v Ostravě, Ústí nad Labem, Olomouci, Plzni a Brně. Pomohou také v mateřských školkách a jeslích v Berouně a Pardubicích. Do dětských domovů a kojeneckých ústavů v Praze a Olomouci se vypraví na pomoc zaměstnanci DHL Supply Chain. Zároveň se budou věnovat ekologickým aktivitám v Praze a Nepřevázce či pomoci při sbírkových akcí v Brně. Zaměstnanci DHL Express pomohou při hipoterapii a úklidových pracích v neziskových organizacích v Praze, Olomouci a Ostravě.

V rámci aktivit jinde ve světě, například zaměstnanci na Filipínách pomohou při obnově dětského centra, které bylo zničeno tajfunem Haiyan. Jejich kolegové v Itálii budou shromažďovat potravinové dary pro místní charitativní organizaci. Stovky projektů pro Globální dobrovolnický den se uskuteční také v Německu – od malířských projektů ve školách a čištění řek až po speciální akce v dětských zařízeních a centrech pro seniory.

„Je povzbuzující vidět účast tolika zaměstnanců Deutsche Post DHL na letošních akcích a jejich podporu místních komunit vykonáváním dobrovolných prací,“ říká Christof Ehrhart, ředitel společnosti Deutsche Post DHL, zodpovědný za oblast korporátní komunikace a odpovědnosti. Ehrhart ovšem vysvětluje, že program Globálního dobrovolnického dne se neomezuje pouze na těchto několik zářijových dnů. „Loni jsme se záměrně rozhodli rozšířit Globální dobrovolnický den o celoroční aktivity. Tím klademe velký důraz na hodnotu dobrovolnictví v rámci našeho koncernu a oceňujeme úsilí našich zaměstnanců, které vynakládají ve svých vlastních dobrovolnických projektech.“

Myšlenka Globálního dobrovolnického dne vznikla v roce 2008 v Asii, kde zaměstnanci Deutsche Post DHL podporovali projekty po stanovenou dobu. Tato regionální iniciativa se stala globální záležitostí v roce 2011, kdy celý koncern uspořádal svůj první celosvětový dobrovolnický den. Globální dobrovolnický den je nyní celokoncernovým zaměstnaneckým dobrovolnickým programem, který je koordinován centrálně a realizován na regionální a místní úrovni. Projekty Globálního dobrovolnického dne doplňují tři klíčové koncernové programy v oblasti korporátní odpovědnosti, které se zaměřují na ochranu životního prostředí („GoGreen“), zlepšování vzdělávacích příležitostí a zaměstnatelnosti pro mladé lidi („GoTeach“) a poskytování podpory humanitární logistice („GoHelp“). Deutsche Post DHL podporuje od roku 2010 také dobrovolnické snahy svých zaměstnanců fondem „Living Responsibility Fund“, který dvakrát ročně vyzývá zaměstnance, aby si podali žádost o financování vlastních dobrovolnických projektů realizovaných s místními partnerskými organizacemi. Jen v uplynulém roce poskytl „Living Responsibility Fund“ finanční podporu 93 projektům, do nichž bylo zapojeno více než 6 000 zaměstnanců v 39 zemích po celém světě.

Praha, 10. září 2014

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.