DHL a Huawei spolupracují na internetu věcí

Společnost Huawei Technologies a koncern Deutsche Post DHL Group podepsaly Memorandum o porozumění a vývoji řešení pro dodavatelské řetězce s využitím internetu věcí. Optimalizace procesů pomocí nových technologií by podle dat DHL mohla do roku 2025 přinést v globální logistice přidanou hodnotu ve výši 1,8 bilionů eur.

Na základě memoranda budou společnosti spolupracovat na inovativních projektech zaměřených na mobilní technologie internetu věcí, které dokáží propojit velké množství zařízení napříč dlouhými vzdálenostmi s minimální spotřebou energie. Díky snadnému přístupu k datům a viditelnosti ve skladových provozech, v nákladní přepravě i v poslední fázi doručovacího cyklu může lepší konektivita přinést jednotnější logistický řetězec.

„Výdaje na logistická řešení by se měla do roku 2020 více než zdvojnásobit a mnohé logistické společnosti včetně Deutsche Post DHL Group již začaly zkoumat možnosti využití technologie internetu věcí v dodavatelských řetězcích, od dokonalejšího sledování aktiv až po automaticky řízená vozidla,“ uvádí Markus Voss, šéf operací a informačních technologií v DHL Supply Chain.

Na základě memoranda spojí Huawei a DP DHL Group své přednosti. DHL poskytne znalost logistického trhu a globální síť, na které lze novinky v oblasti internetu věcí testovat, Huawei zase zařízení využívající internet věcí, experty na konektivitu i síťovou infrastrukturu. Společně se zaměří na systémy pro lepší sledovatelnost a automatizaci ve skladování, při nákladní přepravě i ve fázi doručení koncovým zákazníkům.

První projekt internetu věcí, který prozatím společnost DHL vyzkoušela, bylo spuštění nového distribučního centra v Singapuru, které díky zcela automatizované infrastruktuře vyzvedávání a ukládání zásilek pracuje o 20 procent efektivněji než při manuálním zpracování.

Zdroj: Logistika

Ostrava, 20. 2. 2017

Slavíme 25. výročí působení v České republice

Věnujeme 250 000 sdružení Chance 4 Children.

DHL a Huawei spolupracují na internetu věcí

Memorandum k vývoji řešení pro dodavatelské řetězce.

Prohlášení společnosti DHL Express k podvodným SMS

Jméno společnosti DHL bylo zneužito k SMS phishingu.

Upozornění na podvodné SMS

Věnujte prosím zvýšenou pozornost této zprávě.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
c4c-Pomozme dětem
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.