DHL Express ČR získala certifikaci TAPA

Novým úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může chlubit společnost DHL Express Česká republika, která získala koncem června 2014 certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A pro své terminály v Praze a Ostravě.

dhl-express-cr-ziskala-certifikaci-tapa DHL Express ČR získala certifikaci TAPA Novým úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může chlubit společnost DHL Express Česká republika, která získala koncem června 2014 certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A pro své terminály v Praze a Ostravě.


Asociace TAPA byla založena výrobci vysoce hodnotných zásilek, kteří se rozhodli bojovat proti vzrůstajícímu počtu krádeží nákladů během přepravy. Dnes v ní spolupracují stovky členů v Americe, Asii i oblasti EMEA s cílem minimalizovat trestnou činnost v rámci mezinárodní přepravy a všech činnostech s ní souvisejících, i například během skladování zásilek. Asociace tak funguje jako platforma pro sdílení informaci, znalostí a poznatků využitelných k posílení úrovně zabezpečení dodavatelských řetězců a boj s trestnou činností.


TAPA neustále pracuje na vývoji nových řešení, která vedou ke zvyšování bezpečnosti přepravovaných zásilek. Příkladem jsou sledovací systémy GPS, které chrání nejen náklad, ale i řidiče, umožňují rychlou a přesnou identifikaci polohy vozidla a v případě ohrožení nebo útoku také přijetí okamžitých nápravných opatření.


TAPA standarty FSR (Freight Security Requirements), jsou v dnešní době celosvětově uznávány jako referenční měřítko úrovně zabezpečení logistických objektů. Implementace bezpečnostních, organizačních a administrativních opatření, jejichž prokazatelné naplňování je nutné v průběhu auditu demonstrovat, významně zvyšuje úroveň bezpečnosti těchto objektů.


V praxi to znamená kombinaci technických prostředků střežení jako CCTV (kamerové systémy), EZS (alarmovací zařízení) a ACS (systémy kontroly vstupů), režimových opatření typu omezeného a řízeného přístupu do skladových prostor a administrativních postupů týkajících se dokumentace pohybu jednotlivých kusových položek.

”Naši zákazníci si tak mohou být jisti, že jejich zásilky se pohybují v prostředí, kde je bezpečnost chápána jako důležitá součást všech procesů. Získání těchto certifikátů pro nás představuje i velký závazek do budoucna v tom smyslu, že nesmíme ani na okamžik slevit z nastavených standardů, ale naopak stále vyhodnocovat aktuální rizika a v reálném čase na ně reagovat a tím zajistit neustále se zvyšující úroveň bezpečnosti v našich objektech,” říká Pavel Šmejkal, provozní ředitel DHL Express pro Českou republiku.

Originál článku na logistika.ihned.cz

Ostrava, 9. 7. 2014

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.