DHL uvádí na trh vylepšený nástroj pro řízení rizik v globálních dodavatelských řetězcích

Software s názvem Resilience360 pomáhá firmám vyhýbat se v globálním měřítku rizikům pro řízení dodavatelských řetězců, jako jsou třeba přírodní katastrofy nebo vojenské převraty. Aktuálně budou jeho součástí i některé novinky, jako je vizualizace trasy, přehledy specifických rizik pro příslušnou zemi a globální zprávy o incidentech.

DHL rozšířila funkčnost nástroje pro řízení rizik Resilience360, jenž byl uveden na trh před rokem. Tato platforma upozorňuje zákazníky na globální incidenty a předchází narušování obchodních procesů, případně minimalizuje důsledky nepříznivých událostí.

Zákazníci si budou nyní moci vizualizovat trasy svého dodavatelského řetězce na základě propojení aplikace Resilience360 se svým systémem řízení dopravy. Budou tak moci sledovat aktuální polohu a stav všech svých zásilek po celém světě. Díky tomu zjistí, jestli se jejich zásilka v důsledku ničivé události „nezadrhla“ na cestě a mohou také identifikovat potenciálně nebezpečné oblasti a změnit schéma dodavatelského řetězce.

Nová webová stránka s výčtem rizik v jednotlivých zemích navíc poskytne zákazníkům statistický přehled rizik týkajících se dodavatelských řetězců a také nástin trendů jejich vývoje. Kromě toho bude tým, který stojí za aplikací, sestavovat globální zprávu v týdenním bulletinu 360º Insights s informacemi o rizicích pro dodavatelské řetězce.

Resilience360 používají zákazníci v celé Asii, Evropě i na obou amerických kontinentech. Největší zájem o tento nástroj je v automobilovém průmyslu, po němž v těsném závěsu následují chemický průmysl, zdravotnictví a technologický sektor.

„Firemní organizace v oblasti dodavatelských řetězců fungují regionálně bez vazeb mezi jednotlivými regiony a dokonce i mezi pobočkami. V důsledku toho postrádají přehled a kontrolu nad procesy, které nejsou součástí jejich aktivit. V každodenním provozu to může fungovat, ale v krizi to může znamenat problém,“ uvedl Tobias Larsson, vedoucí oddělení Resilience team v divizi DHL Customer Solutions & Innovation.

Zdroj: Časopis Logistika

Ostrava, 13. 3. 2015

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.