DHL Freight slaví 25. výročí svého působení v České republice

Divize věnuje 250 000 občanskému sdružení Chance 4 Children.

DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, oslavil v roce 2017 dvacet pět let svého působení v České republice. Ke svému 25. výročí věnovala DHL Freight občanskému sdružení Chance 4 Children na podporu znevýhodněných dětí šek v hodnotě 250 000 korun.

„DHL Freight hraje jako jeden z předních poskytovatelů silniční přepravy v evropské dopravě klíčovou roli. Jsem hrdý na to, jakou divizi jsme společně vybudovali,“ říká Vít Návrat, ředitel divize DHL Freight, který stál u zrodu společnosti v České republice. „Rád bych touto formou poděkoval všem, kteří se na vývoji DHL Freight v České republice podíleli, tedy zejména našim zaměstnancům, klientům a ostatním partnerům. Právě díky nim můžeme na českém trhu oslavit již 25. výročí našeho působení,“ dodává.

Společensky odpovědné aktivity DHL Freight DHL Freight během svého působení v České republice ulehčila podnikání nejen mnoha svým partnerům, ale intenzivně se zde také věnuje společensky odpovědným aktivitám, zejména v oblastech ochrany životního prostředí a podpory znevýhodněných dětí. DHL Freight dlouhodobě podporuje trvale udržitelný rozvoj životního prostředí například poskytováním environmentální přepravy GO GREEN, jejímž cílem je kompenzovat emise CO2 produkované provozem budov a dopravních prostředků společnosti. Nejvýznamnějším partnerem v oblasti podpory znevýhodněných dětí je občanské sdružení Chance 4 Children. Právě tomuto sdružení se rozhodlo vedení DHL Freight věnovat u příležitosti oslavy 25. výročí v České republice šek v hodnotě 250 000 Kč. „Chtěli bychom srdečně poděkovat DHL Freight za to, že ani při oslavě svého 25. výročí působení v České republice nezapomíná na znevýhodněné děti. Velice oceňujeme také naše dlouholeté partnerství. S DHL Freight spolupracujeme již 15 let, tedy od roku 2002. DHL Freight nám pomáhá realizovat přepravu charitativních a sponzorských darů z ciziny do České republiky. Díky této mimořádné spolupráci, mohlo sdružení C4C výrazně zkvalitnit životy mnoha sirotků v této zemi a poskytnout hračky, oblečení, boty a jinou podporu dětem z nemocnic a dětských domovů, a tak vykouzlit na jejich tvářích úsměv. Doufáme, že spolupráce bude pokračovat ještě mnoho dalších let,“ říká Manfred Franke, předseda a zakladatel občanského sdružení Chance 4 Children.

Vývoj divize DHL Freight na lokálním trhu byl ve znamení fúzí několika firem, které se do korporace postupně začleňovaly. První společnost, ZAS, s. r. o., se zaměřením na vnitrostátní a mezinárodní spedici, byla založena 25. března 1992 v Ostravě. Poté, co se v roce 1998 společnosti ZAS, s. r. o. podařilo získat certifikaci ISO 9002 (Mezinárodní certifikace jakosti), stala se součástí švýcarského spedičního holdingu DANZAS. Akcie společnosti DANZAS koupila v roce 1999 Deutsche Post World Net, která se později stává majoritním vlastníkem společnosti DHL. Během roku 2003 pak probíhá postupné propojování obchodních aktivit do jednotné skupiny DHL. Z bývalé ZAS (a později DANZAS), Eurocargo a DHL se stává divize společnosti DHL s názvem DHL Freight, která se i nadále specializuje na poskytování silniční přepravy kusových i celovozových zásilek a speciálních přepravních služeb.

Ostrava/Praha, 7.listopadu 2017

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změna v pojištění odpovědnosti dopravce

Zásadní změny ve vnitrostátní silniční nákladní dopravě.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.