DHL Freight zkouší v Německu první LNG vozidlo
s mega návěsem

• Logistické řešení šetrné k životnímu prostředí pro dodavatelský řetězec skupiny BMW
• O 99 % méně pevných částic a až o 70 % méně emisí dusíku než je stanoveno v současné normě Euro VI

Společnost DHL Freight, jeden z předních poskytovatelů nákladní silniční přepravy v Evropě, začala používat jeden z prvních vozů Iveco Stralis poháněných zkapalněným zemním plynem (LNG), který je schopen táhnout mega návěs. Během ročního zkušebního provozu bude toto vozidlo jezdit denně mezi logistickým centrem DHL a továrnou BMW na jihu Německa. Díky vyšší kapacitě nákladu a nižší spotřebě paliva jsou mega návěsy pro automobilový průmysl v silniční přepravě obzvláště důležité. Skupina BMW se tak stala ideálním partnerem pro testování v Německu. Od loňského prodloužení smlouvy s BMW řídí DHL dodavatelský řetězec v dalších sedmi regionech a také veškerou nákladní silniční přepravu mezi 17 zeměmi.

„Kombinace LNG vozidla a mega návěsu je příslibem řešení udržitelného rozvoje pro automobilový průmysl. Jsme schopni plnit požadavky zákazníka na přepravu tím nejlepším způsobem a zároveň významně snižovat emise skleníkových plynů. Zvýšená efektivita při spotřebě paliva a prokazatelná redukce škodlivých emisí při použití přírodního plynu pomáhá dálkové silniční přepravě k větší udržitelnosti,“ říká Uwe Brinks, generální ředitel DHL Freight.

Společnost DHL Freight získala první zkušenosti s LNG vozidly v Belgii. Od léta 2018 jsou čtyři takové vozy součástí udržitelného řešení přepravy pro jednoho z největších světových výrobců a prodejců sportovní obuvi a oblečení. Nyní je poprvé vozidlo poháněné zkapalněným zemním plynem kombinované s mega návěsem, což předtím nebylo možné kvůli konstrukci nádrže. Vnitřní výška nákladu tři metry dělá z tohoto zařízení ideální řešení pro automobilový průmysl, nejen proto, že nabízí větší kapacitu, ale také díky možnosti naložit větší náhradní díly.

Na základě cíle celé skupiny DPDHL snížit všechny s logistikou spojené emise na nulu do roku 2050, společnost DHL Freight zvyšuje investice do alternativních druhů přepravy na krátké i dlouhé vzdálenosti. Vozidla poháněná zkapalněným zemním plynem jsou o 15 % efektivnější ve spotřebě paliva než vozidla na naftu a mají dojezd 1500 kilometrů. To představuje okamžité snížení nákladů. Také produkují o 99 % méně pevných částic a až o 70 % méně emisí dusíku (NOx) než je stanoveno současnými normami Euro VI. Dalším bonusem je výrazně tišší chod LNG motorů, což je výhodou při přepravě po městě nebo při přepravě v nočních hodinách.

Bonn, 29. března 2019

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.