DHL Freight podporuje obchod mezi Evropou a Tchaj-wanem

• Nová trasa pro přepravu zboží propojuje Tchaj-wan a kontinentální Čínu s evropskými trhy
• DHL Railline pro celokontejnerovou přepravu je nyní k dispozici z Evropy do kontinentální Číny a zpět

DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, zapojil do své průkopnické a rychle se rozšiřující multimodální přepravní sítě v severní Asii Tchaj-wan s kontinentální Čínou. Tato nová destinace nabízí zákazníkům z Evropy přepravní službu zvanou DHL Railline, která slouží k přepravě celých kontejnerů s doručením „ze stolu na stůl“ a propojuje železniční trasu Varšava - Su-čou s námořní přepravou ve významném přístavu Taichung v Tchaj-wanu. Služba je navíc dostupná i pro zákazníky z Tchaj-wanu na západ, kteří chtějí své podnikání rozšířit na evropské trhy.

„Od uvedení první multimodální služby na trh v roce 2011 neustále rozšiřujeme síť tak, aby podporovala rozvíjející se obchodní vztahy mezi Evropou a Čínou,“ říká Amadou Diallo, CEO DHL Freight. „Doplněním sítě o Tchaj-wan jsme dále posílili svou přítomnost v severní Asii, a pomohli tak zákazníkům z Evropy otevřít možnost exportu polotovarů, strojů a vybavení do této země.“

Rozšířením služeb o Tchaj-wan nabízí DHL zákazníkům z Evropy i celé severní Asie spolehlivou logistickou službu s pravidelnou přepravou umožňující rozvoj jejich podnikání napříč oběma kontinenty. Flexibilita služby DHL Railline umožňuje zákazníkům objednat přepravu jednotlivých kontejnerů, skupin vagónů nebo celých vlaků.

Nová multimodální služba vedoucí z Evropy přes Čínu do Tchaj-wanu, tedy ze západu na východ, nabízí úsporu přepravních nákladů až o 85 % a snížení emisí CO2 až o 90 % ve srovnání s leteckou přepravou a kratší přepravní časy ve srovnání s námořní přepravou. Pro přesun zboží z Evropy nebo Tchaj-wanu využívá DHL kombinaci silniční, námořní a železniční přepravy. Toto multimodální řešení zkracuje přepravní čas na 10 až 21 dnů v závislosti na místě odeslání a doručení ve srovnání s výhradním použitím námořní přepravy.

Na začátku tohoto roku přidala DHL do své multimodální sítě mezi Čínou a Evropou novou trasu mezi Hamburkem a Čeng-čou, která doplňuje již zavedené trasy divizí DHL Global Forwarding a DHL Freight. Na straně směrem na východ doplňuje trasa Hamburk- Čeng-čou vedoucí Západním koridorem (přes Kazachstán) nabídku ostatních tras z Varšavy do Su-čou vedoucích Severním koridorem. Na straně směrem na západ jde o první každotýdenní železniční službu podél Západního koridoru, která svou trasu začíná v Čeng-čou, překladišti pro zboží ze špičkových technologických odvětví, automobilového průmyslu a dalších oborů a hlavního distribučního centra pro západní Čínu, do polského města Lodž. Druhá trasa – také každotýdenní – přes Severní koridor slouží výrobním a obchodním centrům Šanghaje, Su-čou a okolním oblastem a míří ze Su-čou do Varšavy. Multimodální služby DHL, které bezproblémově propojují rozšiřující se síť DHL napříč Evropou a Asií, nabízejí naprostou transparentnost dodavatelského řetězce a rychlejší způsob, jak zboží dodat na trh.

V roce 2014 zahájila DHL první železniční přepravu z Číny do Evropy s regulací teploty, která zákazníkům s produkty citlivými na výkyvy teploty nabízí nákladově efektivní přepravu po celý rok bez ohledu na klimatické podmínky.

Ostrava, 11. ledna 2016

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.