Elektrické rozvodny pro fotovoltaické elektrárny

Elektrické rozvodny putují z výroby v Čechách do rumunských energetických závodů. DHL Freight zajišťuje od letošního července přepravu elektrických rozvoden pro odběratele v jižním Rumunsku. Jedná se celkem o dvacet kusů rozvoden přepravovaných v režimu nadměrné přepravy, které budou použity na stavby fotovoltaických elektráren.

Divize Specialit DHL Freight, jednoho z předních poskytovatelů služeb silniční nákladní přepravy v Evropě, běžně zajišťuje přepravu nebezpečných nebo nadrozměrných předmětů. Tentokrát si poradila s velkými elektrickými rozvodnami, které jsou nyní v první etapě (od července do října 2013) expedovány z výrobního závodu v České republice do rumunských energetických závodů v Chiriacu-Giurgiu. Jedná se o celkový objem dvaceti kusů rozvoden, které budou v Rumunsku použity na stavby fotovoltaických elektráren.

Rozvodny jsou převáženy v režimu nadměrné přepravy, protože výška zařízení včetně „sluneční clony“ přesahuje 3,37 metru. Rozměry rozvodny jsou devět metrů na délku a tři metry na šířku, celková váha rozvodny je 31 tun. Kromě samotné rozvodny jsou na vozidlo ještě doloženy kotvící prvky a manipulační schodiště k obsluze slunečních clon. „Kvůli celkovým rozměrům přepravovaného zboží musí manipulaci nakládky i vykládky zajišťovat jeřábová technika s parametry nosnosti minimálně 80 tun,“ říká k přepravě Jaroslav Minařík, vedoucí týmu speciálních přeprav DHL Freight a dodává: “Vozidla s rozvodnami jedou v koloně po dvou a přepravní vzdálenost z České republiky do Rumunska, která má délku více než 1 600 km, urazí za 3 dny.“

Rozvodny se rozváží přímo na staveniště fotovoltaických polí. Vzhledem k výšce zařízení musí vozidla zejména na území Rumunska používat četné objízdné trasy.

Ostrava, 13. srpna 2013

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.