Námořní hedvábná stezka DHL vedoucí přes Řecko zrychluje obchodní výměnu mezi asijskými a evropským trhy

• DHL Freight rozvíjí nové multimodální řešení kombinující námořní a silniční přepravu pro zásilky mezi Evropou, Asií, severní Afrikou a Středním Východem
• Unikátní zeměpisná poloha města Pireus zkracuje čas přepravy z a do Evropy o více než devět dní.

DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, dále rozšiřuje svá multimodální přepravní řešení v Evropě prostřednictvím nového námořně-silničního spoje mezi Evropu, Asií, severní Afrikou a Středním Východem. Nové tranzitní překladiště se nachází v řeckém městě Pireus, které díky své unikátní zeměpisné poloze zkracuje konečný přepravní čas zásilek cestujících z Dálného Východu do Evropy a naopak. Kromě kratších přepravních časů, celovozové přepravy (FTL) s přesným časem doručení a každodenní přepravy kusových zásilek (LTL) mohou zákazníci využívat distribuci z města Pireus do všech klíčových trhů v Evropě v rozsahu dvou až pěti dnů prostřednictvím sítě divize DHL Freight. Dalšími výhodami jsou celní služby a naprostá transparentnost a přehled o zásilkách. Nová služba zkrátí dobu přepravy do takových destinací, jako jsou Hamburk nebo Rotterdam o více než devět dní ve srovnání s tradiční námořní přepravou.

„Toto nové multimodální řešení přes přístav v Pireu nám umožňuje poskytovat zákazníkům rychlejší přepravu mezi Evropou a velkými asijskými městy, jako jsou Hongkong, Šanghaj a Singapur, podél původní námořní cesty zvané Hedvábná stezka,“ říká Kostis Soukoulis, Country Manager Greece, DHL Freight. „Nabídku našich služeb neustále rozvíjíme tak, aby podporovala zákazníky v jejich potřebách a pomohla jim využívat logistiku jako konkurenční výhodu.“

Přístav Pireus funguje jako bezcelní zóna umožňující rychlý tranzit a clení. Odtud se náklad přesouvá silniční sítí divize DHL Freight přes Mnichov nebo Milán až do finálních destinací.

„Blízkost přístavu Pireus a našeho terminálu silniční přepravy nabízí bezprostřední přístup k nákladu a jeho rychlé zpracování,“ zdůrazňuje Amadou Diallo, CEO DHL Freight. „Po příjezdu a proclení můžeme zboží přemístit do naší evropské silniční sítě a přepravit buď standardní službou Euroconnect nebo prioritní službou Eurapid.“

Příchozí zásilky jsou v Řecku jsou okamžitě procleny. Celé kontejnery jsou v přístavu vyloženy a pak ihned naloženy na kamióny a divize DHL Freight, což eliminuje náklady na vracení prázdných kontejnerů. Stanice pro překládku bez meziskladování nacházející se nedaleko od přístavu slouží jako místo rozdělení kusových zásilek a zajištění jejich bezproblémového předání do silniční sítě DHL Freight. Zásilky z přístavu Pireus odjíždějí denně a do 72, případně 48 hodin, jsou vyzvednuty na terminálech v Mnichově a Milánu. Doručení zboží z Asie na všechny významné evropské trhy nyní trvá průměrně od 22–26 dnů namísto 31–35 dnů.

Tato kombinace silniční a námořní přepravy přináší ještě další výhody: Blízkost Řecka ke středoevropským a východoevropským trhům představuje pro zákazníky, kteří se na tento region zaměřují, významnou výhodu, protože jim umožňuje snížit náklady a šetřit čas. Navíc mohou sledovat jak námořní, tak silniční část přepravy zboží online pomocí platformy DHL Track & Trace.

Společnost DHL stále hledá další možnosti, jak multimodální služby z přístavu Pireus v budoucnu rozšířit i na železniční a leteckou přepravu.

Infografika ke stažení zde.

Ostrava, 7. prosince 2015

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.