Náročnou logistiku závodů RunCzech posiluje DHL

Od vize přes koordinaci mnoha složek až ke spokojenosti tisíců běžců vede dlouhá cesta. Pořadatelé RunCzech běžecké ligy se ke zdokonalení své organizace spojili s významnou globální logistickou značkou DHL.

„Poprvé v historii se v Česku spojily všechny čtyři naše obchodní divize k podpoře jednoho projektu. Nemusel jsem nikomu nic vysvětlovat,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express pro střední Evropu a Česko.

DHL podporuje kupříkladu i tradiční aténský maraton, nebo etapový maraton v rumunských Karpatech. „Preferujeme dlouhodobé partnerství. Hledáme, kde jsme schopni přispět našimi službami, kde můžeme navázat na naše další klienty a kde také najdeme potenciál pro oslovení vlastních zaměstnanců. To vše RunCzech nabízí,“ dodal ředitel Drnec.

Vozidla DHL od dodávek po nákladní automobily a kamiony zajistí komplet logistickou přepravu závodů RunCzech. Kupříkladu na prvním běhu sezony Sportisimo 1/2Maratonu Praha bude v akci šest dodávek a pět velkotonážních nákladních vozů.

„Bude pro nás velkou pomocí, že v posledním týdnu před závodem můžeme vše svěřit jedné špičkové firmě,“ prohlásil ředitel závodů Václav Skřivánek. Obrovský rozsah logistické přípravy podniků dokumentují čísla za rok 2013.

Na sedmi závodech se podílelo 46 dodavatelů a pracovalo 4 528 dobrovolníků. Použilo se například 192 146 spínacích špendlíků na startovní čísla a 615 144 kelímků na občerstvení. Snědlo se 12,157 tuny banánů, což je přes šedesát tisíc kusů! Vypilo se 11 920 litrů vody Mattoni a 47 204 listrů isotonického nápoje Nutrend.

„Občerstvovací stanice na závodech měly v součtu tři kilometry stolů, které je vždy třeba rozvézt, naplnit a nakonec uklidit,“ vypráví Skřivánek.

DHL se ukáže na všech sedmi závodech RunCzech 2014. „Ve městech, kde se běží, kromě Ústí, máme pobočky. V Olomouci také call centrum a přemýšlíme, že bychom tam mohli uspořádat akci pro zaměstnance, z nichž řada se závodu zúčastní aktivně,“ říká ředitel Luděk Drnec. Sám bývalý házenkář, jemuž běhat nedoporučuje manželka, lékařka. „Ale teď bych asi měl, že? Pokusím se připravit na nějaký další půlmaraton,“ slíbil.

Tomáš Nohejl

20. března 2014

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.