Nové multimodální přepravní řešení z Číny do Hamburku

- Nová door-to-door služba propojí Zhengzhou s Hamburkem za 17 dnů
- Odjezdy 2x týdně v obou směrech umožní zákazníkům snadnější přístup na oba trhy
- Přeprava celými kontejnery (FCL) nebo kusových zásilek (LCL) usnadní podnikání zejména firmám z oblasti automobilového průmyslu a hi-tech napříč celou Evropou

DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, rozšiřuje nabídku multimodálních přeprav mezi Čínou a Evropou prostřednictvím nové linky mezi Zhengzhou a Hamburkem. Vlak naložený celými kontejnery (FCL) anebo kusovými zásilkami (LCL) zvládne cestu mezi oběma městy za 17 dnů. Jedná se o rozšíření nabídky železniční přepravy Západním koridorem (Chengdu – Malaszewicze/Lódz). V nabíce DHL je také možnost přepravy přes Severní koridor (Suzhou – Varšava).

Amadou Diallo, generální ředitel DHL Freight, k tomu říká: “Rozšiřujeme naši nabídku, abychom zákazníkům nabídli větší flexibilitu při výběru toho nejlepšího přepravního řešení. Jedná se o opravdové multimodální řešení, které zahrnuje 3 trasy s různými místy pro nakládku a vykládku a to napříč Asií a Evropou. S naší širokou nabídkou multimodálních řešení nabízíme zákazníkům možnost zvolit si variantu, která nejvíce odpovídá jejich potřebám, ať už se jedná o dobu přepravy anebo úsporu nákladů.”

Piotr Sikorski, Managing Director DHL Freight Poland a Head of Intermodal/Rail, DHL Freight Global, ho doplňuje: “Od uvedení naší první intermodální služby v roce 2011 postupně roste zájem zákazníků o tento typ přepravy a my na něj reagujeme neustálým rozšiřováním nabídky. Nabízíme spolehlivé doručení zásilek mezi oběma kontinenty zákazníkům z různých oborů. Naše široká přepravní síť je pak zárukou vyzvednutí a doručení zásilek na libovolné místo v rámci Evropy nebo Číny.”

Nová linka mezi Zhengzhou a Hamburkem doplňuje stávající nabídku železničních přeprav zásilek mezi Čínou a Evropou. Západním koridorem vede trasa z čínského Chengdu do polského města Lódz. Chengdu je hospodářským centrem zejména pro hi-tech výrobky a automobilový průmysl a je také hlavním distribučním centrem pro západní část Číny. Severním, takzvaným transsibiřským koridorem, pak vede trasa, která spojuje výrobní a komerční centra v oblasti Šanghaje a Suzhou s Varšavou.

S nadstandardní úrovní zabezpečení a využitím špičkových systémů pro sledování zásilek mají zákazníci neustálý přehled o svém zboží. Službu tak ocení zejména firmy, které přepravují pravidelně větší množství zboží vysoké hodnoty, např. z oborů Automotive nebo Hi-Tech.

Železniční přeprava je v porovnání s námořní přepravou kratší až o 3 týdny. Zákazníci vyžadující ekologicky šetrné přepravní řešení mohou využitím železniční přepravy snížít vyprodukované emise CO2 až o 90%v porovnání s leteckou přepravou.

Ostrava, 3. září 2015

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.