Přepravy s nezávislým dohledem Transwide

DHL Freight, divize společnosti DHL zabývající se pozemní přepravou, spolupracuje od začátku roku 2010 s firmou Ontex CZ, jež je součástí velkého průmyslového koncernu Ontex Group a specializuje se na výrobu hygienických potřeb. S organizací přeprav a hodnocením jejich kvality pomáhá systém Transwide.

DHL Freight zajišťuje v České republice pro společnost ONTEX CZ přepravy exportních a importních zásilek z Německa a Slovenska na denní bázi a dle potřeby klienta také ze zemí Beneluxu. Nově se rozjíždí také exporty do Španělska. Jedná se o přepravy mezi jednotlivými závody a sklady klienta.

“Zajímavé na těchto přepravách je, že každá objednávka, potvrzení objednávky a také samozřejmě potvrzení o vykládce jde přes systém Transwide, což je vysoce profesionální a komplexní softwarové řešení pro dopravu a logistiku. Na základě dodržování přepravních časových oken a informací v systému Transwide pak probíhá hodnocení vzájemné spolupráce”, říká Daniela Volšová, Key Account manažer společnosti DHL Freight.

V současné době firma ONTEX CZ přesouvá svoje dvě výrobní linky ze závodu ve Francii do Turnova, které budou instalovány do konce letošního roku. V první polovině příštího roku je pak v plánu instalace zbrusu nové linky pro výrobu hygienických potřeb. Tahle změna s sebou přinese zvýšení produkce, což pro DHL Freight znamená významné navýšení přeprav mezi Turnovem a ostatními závody společnosti ONTEX CZ, zejména v Německu, Belgii a ve Španělsku.

Novinkou ve spolupráci DHL Freight s firmou ONTEX CZ by se do budoucna mohly stát přepravy zboží ke koncovým zákazníkům. “Pro DHL Freight to bude znamenat zajištění větší kapacity vozového parku a systému pro výměnu palet. Na toto navýšení jsme připraveni”, dodává Daniela Volšová.

„Se společností DHL Freight jsme začali v České republice spolupracovat začátkem roku 2007, kdy se naší společnosti výrazně navýšily objemy přeprav. Se zavedením systému Transwide v roce 2008 se zefektivnila spolupráce mezi naší společností a dopravci, tedy i s firmou DHL Freight. Projekt přináší výhody pro společnost ONTEX CZ, jako například podrobný přehled aktivit či vytížení manipulantů při nakládkách kamionů během dne. Pro přepravce to znamená zefektivnění v podobě přesného hodnocení a přehledného porovnání s ostatní konkurencí.

DHL Freight patří do skupiny přepravců, kteří pravidelně vykazují vysoký standard servisu podle jednotlivých kritérií, jako jsou např. dodržení sjednané kapacity, dodržování časových oken nakládek, splnění dodávky atd., navíc je vysoce flexibilní při realizaci neplánovaných přeprav z důvodu neočekávaných požadavků našich zákazníků a rovněž spolehlivost poskytovaných informací. Počet přeprav zajišťovaných firmou DHL Freight vzrostl od roku 2007 o 60%. V roce 2011 již realizujeme zhruba 100 přeprav měsíčně. Ke vzájemné spolupráci významně přispívá i skutečnost, že společnost DHL Freight je držitelem certifikátu ISO9001 a ISO14001, uděleným společností DET NORSKE VERITAS CERTIFICATION B.V.“ doplňuje pan Jan Havlíček, vedoucí logistiky, ze společnosti ONTEX CZ.

Ontex Group byl založen v roce 1979 a v současné době má zastoupení ve více než 20 zemích. Mateřskou společností je Ontex BVBA v Belgii. Společnost Ontex je největším evropským výrobcem privátní značky dámské hygieny, dětských jednorázových plenek a hygienických pomůcek pro inkontinentní pacienty. Ontex CZ sídlí v Turnově. Celková zastavěná plocha výrobních a skladových hal je přes 55.000 m2, v provozu je 20 výrobních linek pro dámskou a dětskou hygienu a zaměstnává více než 500 zaměstnanců. Na českém trhu je Ontex CZ známý především pod značkou Helen Harper.

Divize DHL Freight nabízí svým zákazníkům komplexní řešení pro mezinárodní a vnitrostátní přepravy, celovozové přepravy i pro konsolidaci kusových zásilek v Evropě a mimo ni (Blízký východ). Zásilky převáží po silnici, železnici a kombinací obou těchto přeprav. DHL Freight zajišťuje svým klientům také rychlé celní odbavení, poradenství, outsourcing a skladování.  

Ostrava, prosinec 2011

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.