Uhlíková stopa zásilky jedním klikem

DHL Global Forwarding a Freight rozšiřují své portfolio služeb pro „zelenou logistiku“ novou aplikací pro sledování emisí CO2. Nová funkce je dostupná pro zákazníky po celém světě.

DHL Global Forwarding, specialista na leteckou a námořní přepravu, a DHL Freight, přepravce silniční zásilek, jsou prvními společnostmi v oboru, které začínají poskytovat službu sledování uhlíkové stopy. Služba je v souladu s normami a nejnovějšími průmyslovými standardy. S účinností od 1. října mohou zákazníci monitorovat uhlíkovou stopu své přepravy v rámci online produktů „DHL Public Tracking“ a DHL Active Tracing (více informací zde). Nová funkce je dostupná zákazníkům po celém světě.

„Stále více zákazníků požaduje přesný výpočet emisí uhlíku vyprodukovaných při přepravě jejich zásilek. Evropské normy a nové nařízení francouzské vlády o výpočtu emisí skleníkových plynů pro přepravní služby k tomuto trendu ještě více přispívají. Zpřístupněním této služby v rámci našich již existujících nástrojů pro sledování zásilek nabídneme našim zákazníkům individuální výstupy, které jsou snadno dostupné,“ říká Roger Crook, generální ředitel DHL Global Forwarding a Freight.

Chce-li zákazník sledovat údaje o uhlíkové stopě svých zásilek pomocí služeb Track & Trace nebo DHL Active Tracing (více informací zde), musí zadat identifikační číslo své zásilky a kliknout na tlačítko pro výpočet emisí CO2. Systém pak poskytne uživateli individuální výpočet emisí uhlíku. Data jsou v souladu s evropskou normou EN 16258, která byla vyvinuta Evropským výborem pro normalizaci (CEN), stejně jako s novou francouzskou vyhláškou 2011-1336, která vstoupila nedávno v platnost.

Francie má svůj vlastní systém sledování zásilek, neboť francouzská vláda výrazně zpřísnila právní předpisy na ochranu životního prostředí v návaznosti na summit o životním prostředí (Grenelle de l'Environnement, který proběhl v Paříži v roce 2011). Francouzská vyhláška stanovuje povinné schéma pro sledování uhlíku u exportních přeprav z Francie a v rámci státu.


Ukazatel sledování uhlíkové stopy nabízí zákazníkům transparentní přehled o dopadu jejich přepravy na životní prostředí. Pro získání podrobnějších informací mohou zákazníci na vyžádání získat i konsolidovanou zprávu o uhlíkové stopě.

Ostrava, 2. října 2013

Informace o úpravě cen září - prosinec 2019

Odvětví logistiky se potýká
s nedostatkem kapacit.

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.