Upozornění na podvodné SMS

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás touto cestou požádali o zvýšenou opatrnost. Mobilní sítí se v současné době masívně šíří podvodné SMS, které se snaží navodit dojem, že jsou od společnosti DHL a odkazují na nedoručenou zásilku.

 

Vyzývají adresáta SMS, aby otevřel internetový odkaz, který je součásti této SMS. Prosíme vás, abyste takovéto SMS ignorovali, smazali a neposílali dále. Současně se prosím v žádném případě nepokoušejte otevřít zmíněný Web odkaz.

Falešný odkaz na uvedenou stránku se objevuje v tomto tvaru (prosím, neotvírejte):
dhl-tracking.online

 

Cílem těchto stránek je snaha nainstalovat škodlivý software do Vašeho telefonu. Proto tyto stránky v žádném případě neotvírejte. Aktuálně se nám podařilo zneplatnit odkazy na inkriminované webové stránky, které organizátoři zřídili v Panamě. Naši techničtí experti analyzovali programový kód s tím, že cílem tohoto nelegálního programu je zjistit z telefonu údaje o bankovních účtech uložených v telefonech a přístupová hesla. Nadále jsme v intenzivním kontaktu s mobilními operátory, aby takové SMS filtrovali a pokusili se zjistit zdroj odesílaných SMS. Firma Eset, která se zabývá internetovou bezpečností, již sdílela informace o škodlivém kódu ostatním výrobcům antivirového software. Pokud jste si přece jenom tuto aplikaci nainstalovali, doporučujeme následující postup: 

 

  - Oskenujte si Váš telefon za pomocí aplikace Eset, kterou stáhnete z Google Play a odinstalujete škodlivý software (firma Eset má toto řešení již zapracované)
- Případně uveďte Váš telefon do továrního nastavení s tím, že všechny aplikace a nastavení si budete muset obnovit či znovu nastavit (toto řešení je na vašem zvážení a riziku)

   

Celou záležitost řešíme s naším globálním bezpečnostním oddělením a Policií České republiky. Velmi se omlouváme za komplikace způsobené touto aktivitou. Pro více informací, prosím, kontaktujte náš zákaznický servis na telefonním čísle 840 111 308 nebo e‐mailem na cz.freightinfo@dhl.com

S pozdravem,
Roman Piňos
Obchodní a marketingový ředitel DHL Freight Česká republika

Ostrava, 15.2.2017

Vnitrostátní paletová přeprava přechází z PPL CZ

DHL Freight CZ přebírá odpovědnost od 1.5. 2019

První LNG vozidlo
s mega návěsem

Logistické řešení šetrné
k životnímu prostředí

Řízení vnitrostátního paletového systému

DHL Freight přebírá zodpovědnost od PPL CZ.

Změna v pojištění odpovědnosti dopravce

Zásadní změny ve vnitrostátní silniční nákladní dopravě.

Změny v obchodních podmínkách Incoterms

Celosvětová změna struktury podmínek

Vít Návrat,
rozhovor

Jak to vidí ředitel
DHL Freight

Přepravy s nezávislým
dohledem Transwide

Organizace přeprav hygienických potřeb

Více pohodlí a funkcí
v naší prezentaci

Dostupnost informací
je velmi důležitá
ICE
NAPIŠTE SVŮJ POŽADAVEK ČI DOTAZ MY VÁM NAPÍŠEME NEBO ZAVOLÁME Jméno: DHL Express (Czech Republic) s. r. o.
Sídlo: Nádražní 2967/93, 702 00 Moravská Ostrava
IČ: 25683446

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 27002.